Šratavimas


Tai paviršių valymas naudojant metalo abrazyvą. Šiuo būdu galima nuvalyti dažus, rūdis, alyvas ir kitokius nešvarumus, pašiaušti arba išlyginti paviršių ir paruošti tolimesniam apdirbimui. Mes užtikriname, kad nuvalytas paviršius atitiks bent SA 2.5 švarumo standartą, o esant poreikiui galime paruošti paviršius atitikančius SA 3 standartą. Metalo paviršių nuvalymas iki "nuogo" metalo yra svarbus faktorius, norint užtikrinti kokybišką tolimesnį apdirbimą.

Šratavimas yra ekonomiškesnis už smėliavimą, nes metalo abrazyvas gali būti naudojamas ne vieną kartą. Valant metalo abrazyvu galima pašalinti tvirčiausiai besilaikančius paviršiaus sluoksnius. Šratavimas naudojamas visose industrijose, kuriose naudojamos metalinės konstrukcijos, mašinos, talpos ir kiti metalo gaminiai. Valymas metalo abrazyvu tinka ir betoninėms konstrukcijoms. Tinkamai suderinus metalo abrazyvo dydį ir slėgį, galima šratuoti labai plonus metalinus paviršius (skardą).

Mūsų atliktų darbų galerijoje galite pamatyti įvairių metalo konstrukcijų pavyzdžių, kurias šratavome ir ruošėme dažymui savo patalpose Panevėžyje.

kuro talpyklos valymas

Didelių gabaritų gaminiai

Savo patalpose galime apdirbti didelių gabaritų gaminius. Mūsų šratavimo patalpos išmatavimai: 4 m plotis, 3,5 m aukštis ir 10 m ilgis (4000x3500x10000mm). Jeigu jūsų gaminys telpa patalpose - mes jį galime šratuoti.

Metalo abrazyvas

Šratavimui yra naudojamas metalo abrazyvas, tai gali būti apvalūs šratai arba kampuotos dalelės. Įprastai naudojami iš plieno lieti šratai. Jų diametras gali būti nuo 0.3 iki 2.8 mm. Abrazyvas yra daugkartinio naudojimo, todėl šratai gali būti pernaudojami iki 3000 kartu, išlaikant abrazyvo tvirtumą ir minimalų dulkėjimą. Šratais valomas paviršius yra išlyginamas, o kampuotomis dalelėmis - labiau pašiaušiamas.

plieno abrazyvas
paviršių valymas

Paviršių valymas

Šratavimo metu, aukšto slėgio oro pagalba, leidžiama abrazyvo srovė "nudaužo" ant metalo paviršiaus esančius sluoksnius, taip yra pašalinami seni dažai, rūdys ir įvairios apnašos. Priklausomai nuo naudojamo abrazyvo, paviršiai yra išlyginami arba pašiaušiami ir paruošiami tolimesniam apdirbimui. Vienoje vietoje turime šratavimo ir dažymo patalpas, todėl galime užtikrinti, kad nušratuotas gaminys nespės oksiduotis ir neturės sąlyčio su lauko oro.